Zarządzenie Nr 256/ZP/2011 Wójta Gminy Michałowice z dnia 30 grudnia 2011 r.
Na podstawie art. 33 ust.1 i ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 ze zm.) zarządzam, co następuje:
§ 1
Dokumentacja dotycząca udzielania zamówień publicznych powinna być zgodna z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 Nr 113, poz. 759 ze zm.) zwaną dalej Pzp.
§ 2
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych prowadzi rejestry zamówień publicznych, których wartość szacunkowa wynosi:
1) do 14.000 euro
2) powyżej 14.000 euro
§ 3
1. Kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska występuje z właściwym, wypełnionym z należytą starannością wnioskiem o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do Samodzielnego stanowiska ds. zamówień publicznych
2. Przed wszczęciem postępowania należy każdorazowo oszacować wartość zamówienia, w szczególności w celu ustalenia, czy istnieje obowiązek stosowania Ustawy Pzp
3. Do ustalenia wartości zamówienia stosuje się przepisy art. 32–35 Ustawy Pzp
4. Niedopuszczalne jest dzielenie i zaniżanie wartości zamówienia w celu uniknięcia stosowania przepisów Ustawy
5. Wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad:
1) uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów,
2) optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów;
3) w sposób umożliwiający terminową realizację zadań;
4) w wysokości i terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
§ 4
1. Ustala się wzory wniosków o udzielenie zamówienia: wniosek o wszczęcie postępowania, wniosek o udzielenie zamówienia dodatkowego, wniosek o udzielenie zamówienia uzupełniającego w brzmieniu załączników nr 1, nr 2 i nr 3 do niniejszego Zarządzenia.
2. Wzór formularza ustalenia wartości zamówienia stanowi załącznik nr 4 do niniejszego Zarządzenia.
§ 5
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych na podstawie wniosku, o którym mowa w § 3 ust.1 przygotowuje i przedkłada do podpisu Wójtowi zarządzenie o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
§ 6
1. Kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska, który występuje z wnioskiem o wszczęcie postępowania, przygotowuje specyfikację istotnych warunków zamówienia (SIWZ) wraz z wszystkimi załącznikami i parafowanym przez radcę prawnego wzorem umowy, konsultuje prawidłowość przygotowanych dokumentów pod względem formalnym z pracownikiem samodzielnego stanowiska ds. zamówień publicznych a następnie przedkłada do podpisu Wójtowi.
2. Przygotowane dokumenty przekazuje w formie papierowej i elektronicznej do Samodzielnego stanowiska ds. zamówień publicznych
3. Osobą odpowiedzialną za treść sporządzonego wniosku, o którym mowa w ust.1 oraz sporządzenie specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) wraz ze wszystkimi załącznikami jest kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska.
§ 7
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych na podstawie złożonego wniosku, o którym mowa w § 3 ust.1, przygotowuje treść dokumentów w zakresie wszczęcia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
§ 8
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych jest odpowiedzialne za terminowe i właściwe zamieszczanie w wymaganych ustawowo nośnikach informacji publicznej, ogłoszeń o wszczęciu postępowania zgodnie z ustawą Pzp.
§ 9
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych sporządza dokumentację postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, którą przedkłada do akceptacji Wójtowi.
1. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie odpowiedzi na złożone zapytania do postępowań przetargowych oraz przygotowanie rozstrzygnięć do środków odwoławczych
1) pod względem formalno-prawnym jest Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych wraz z radcą prawnym;
2) w przypadku zagadnień merytorycznych kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska przygotowuje odpowiedź i przekazuje ją do samodzielnego stanowiska ds. zamówień publicznych (w formie papierowej i elektronicznej), w terminie umożliwiającym udzielenie odpowiedzi Wykonawcom w terminie ustawowym.
2. W sytuacji, gdy następuje modyfikacja SIWZ za przygotowanie treści modyfikacji merytorycznej odpowiedzialny jest kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska, a Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych odpowiada z jej zgodność z ustawą Pzp.
3. Za przekazanie odpowiedzi modyfikacji do Wykonawców biorących udział w postępowaniu oraz zamieszczenie zmian na stronie internetowej (BIP) odpowiada Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych.
§ 11
1. Członkowie Komisji przetargowej w pełni sprawdzają prawidłowość złożonych ofert ( w szczególności warunki udziału w postępowaniu, kosztorysy ofertowe i inne dokumenty wymagane w SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu) sporządzając w tym celu tabelę kontroli oferty i podpisują ocenę.
2. Tak sprawdzone oferty przekazują do Samodzielnego stanowiska ds. zamówień publicznych z ewentualnymi zastrzeżeniami, co do kompletności i prawidłowości złożonych ofert.
§ 12
1. Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych w porozumieniu z Komisją Przetargową prowadzi pełną korespondencję w Wykonawcami.
2. Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych informuje o wyniku postępowania Wykonawców biorących udział w postępowaniu.
3. Wykonawcę, którego Oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, wzywa do podpisania umowy, wskazując miejsce, datę i godzinę podpisania umowy.
§ 13
Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych jest odpowiedzialne za terminowe i właściwe zamieszczanie ogłoszeń o wyniku postępowania w wymaganych ustawowo nośnikach informacji publicznej, a także przekazuje informacje dotyczące udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z ustawą Pzp.
§ 14
Kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska jest odpowiedzialny za przygotowanie ostatecznej treści umowy i przekazanie min. 3-ech egzemplarzy podpisanych przez osobę sporządzającą, kierownika referatu oraz radcę prawnego do samodzielnego stanowisko ds. zamówień publicznych, na co najmniej jeden dzień wcześniej przed terminem wyznaczonym na podpisanie umowy.
§ 15
Po podpisaniu umowy przez Wykonawcę, Wójta oraz Skarbnika, jeden egzemplarz umowy wraz z dokumentem potwierdzającym wniesienie zabezpieczenie należytego wykonania umowy (jeżeli jest wymagane) jest przekazywana Skarbnikowi, drugi egzemplarz kierownikowi referatu lub pracownikowi samodzielnego stanowiska. Kserokopię umowy załącza się do dokumentacji przetargowej.
§ 16
1. Za wprowadzanie ewentualnych zmian do umowy zawarcie aneksów odpowiedzialny jest Kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska odpowiedzialny za realizację umowy.
2. Zmiany umowy muszą być zgodne z zapisami SIWZ.
§ 17
1. Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych przygotowuje wniosek o zwrot wadiów Wykonawcom biorącym udział w postępowaniu, przedkłada do akceptacji Wójtowi, a następnie przekazuje do Referatu Budżetu i Finansów.
2. Kierownik referatu lub pracownik samodzielnego stanowiska przygotowuje wniosek o zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy wniesionego w pieniądzu, przedkłada do akceptacji Wójtowi, a następnie przekazuje do Referatu Budżetu i Finansów.
§ 18
1. Dokumentację dotyczącą postępowania o udzielenie zamówienia publicznego gromadzi i przechowuje Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych
2. Samodzielne stanowisko ds. zamówień publicznych udostępnia dokumentację przetargową Wykonawcom i innym zainteresowanym w zakresie określonym ustawą Pzp.
§ 19
Traci moc Zarządzenie Wójta Gminy Michałowice Nr 98/2007 z dnia 11 czerwca 2007r. w sprawie: trybu postępowania i obowiązków poszczególnych pracowników biorących udział w procedurze przetargowej z późn. zm..
§ 20
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 30 grudnia 2011 r.
Wójt Gminy Michałowice
Załącznik nr 1 do Zarządzenia Wójta nr 256/ZP/11 z dnia 30 grudnia 2011 r.
(Pieczęć zamawiającego) |
WNIOSEK O WSZCZĘCIE POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
w trybie przetargu …………
Referat……………/samodzielne stanowisko wnosi o wszczęcie postępowania na:
I. Wartość szacunkowa (netto) zamówienia została ustalona na kwotę ………………………………………………………… + …….zamówień uzupełniających………………………………………………… co daje łączną kwotę ……………………………………………………………………………zł
Oszacowania wartości zamówienia dokonano w dniu……………. na podstawie:
1) kosztorysu inwestorskiego (dotyczy wykonania robót budowlanych);
2) łącznej wartości zamówień tego samego rodzaju udzielonych w terminie poprzednich 12 miesięcy lub w poprzednim roku budżetowym, z uwzględnieniem zmian ilościowych zamawianych usług lub dostaw oraz prognozowanego na dany rok średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem;
3) łącznej wartości zamówień tego samego rodzaju, których zamawiający zamierza udzielić w terminie 12 miesięcy następujących po pierwszej usłudze lub dostawie;
4) analizy cen rynkowych według miejsca realizacji zamówienia lub siedziby zamawiającego (oferty internetowe, zapytania telefoniczne, zapytania mailowe itp.);
5) analizy cen ofertowych złożonych w postępowaniach prowadzonych przez zamawiającego lub innych zamawiających (działających na terenie działalności zamawiającego dokonującego szacunku), a obejmujących analogiczny przedmiot zamówienia.
Wartość szacunkowa (netto) zamówienia wg średniego kursu euro ustalonego Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r. który wynosi 4,0196 zł stanowi kwotę euro: .......................
Imiona i nazwiska osób ustalających wartość zamówienia:
Formularz ustalenia wartości zamówienia jest załącznikiem nr 1 do wniosku.
a) opis przedmiotu zamówienia:
Imiona i nazwiska osób przygotowujących opis przedmiotu zamówienia
b) wymagania szczególne od Wykonawców:
Zgodnie z art. 22 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. .U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.)
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
a. Wykonawca odpowiednio na dzień składania ofert w postępowaniu i w zakresie wskazanym w ogłoszeniu o zamówieniu - wykaże, że spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.( opisane w pkt II)
b. Wykonawca odpowiednio na dzień składania ofert w postępowaniu i w zakresie wskazanym w ogłoszeniu o zamówieniu - wykaże, że brak jest podstaw do jego wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. .( opisane w pkt V)
IV. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a także znaczenie tych warunków
W celu wykazania się spełnianiem warunków udziału w postępowaniu zamawiający zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane wymaga złożenia następujących oświadczeń i dokumentów:
· Warunek 1 : uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku :
· Warunek 2 : posiadanie wiedzy i doświadczenia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
· Warunek 3 : dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
· Warunek 4 : sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Imiona i nazwiska osób przygotowujących opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu:
V. Wykazanie braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, w postępowaniach określonych w art. 26 ust. 1 ustawy zamawiający żąda, następujących dokumentów:
VI. Informacje dodatkowe :
a) kwota wadium (0,0 do 3%) ………………………………
b) nomenklatura: główny przedmiot ... - ; ... - dodatkowe przedmioty ... - ; ... -
c) wykaz osób odpowiedzialnych za merytoryczne prowadzenie zadania i upoważnionych do kontaktu z Wykonawcami (nr pokoju, tel., e-mail): ……………………………………………
d) rodzaj zamówienia: dostawa, usługa, robota budowlana*
e) kryteria oceny ofert :
§ cena - ……………………….
Imiona i nazwiska osób określających kryteria oceny ofert:
f) Wymagany/pożądany * termin realizacji zamówienia: ……………………..
g) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny): ………………………..
h) termin i godz. składania ofert: ____________r., godz. _________godz. otwarcia ofert: __________
i) kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: ………………………………………………………………..
j) źródło finansowania zamówienia (pozycja w planie na dany rok lub WPF):…………………………………………………………………………………
k) dodatkowe informacje:……………………………………………………
............................................
Kierownik zamawiającego
Załącznik nr 2 do Zarządzenia Wójta nr 256/ZP/11 z dnia 30 grudnia 2011 r.
(Pieczęć zamawiającego) |
Michałowice, dn.___________ Nr sprawy: ZP…………………
Na podstawie art. 67 ust 1 pkt 6, 7* ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010, Nr 113, poz. 759 ze zm.) składam wniosek o udzielenie zamówienia uzupełniającego.
1. Referat……………/samodzielne stanowisko wnosi o wszczęcie postępowania na: ……………………………………………………………………………………………………
przedmiot realizowanego zamówienia: …………………………………
Wartość szacunkowa zamówień uzupełniających netto, które przewidziano dla zamówienia podstawowego……………………………………….……………………………………………………………………………………………………………………………………………
Czy do zamówienia podstawowego były już udzielane zamówienia uzupełniające- tak / nie
Tak- podać nr postępowania i wartość netto oraz brutto zawartej umowy
2. Przedmiot zamówienia uzupełniającego:
3. Wartość szacunkowa (netto) zamówienia uzupełniającego została ustalona na kwotę ……………………………………………………….
Oszacowania wartości zamówienia dokonano w dniu……………. na podstawie:
a) kosztorysu inwestorskiego (dotyczy wykonania robót budowlanych);
b) łącznej wartości zamówień tego samego rodzaju udzielonych w terminie poprzednich 12 miesięcy lub w poprzednim roku budżetowym, z uwzględnieniem zmian ilościowych zamawianych usług lub dostaw oraz prognozowanego na dany rok średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem;
c) łącznej wartości zamówień tego samego rodzaju, których zamawiający zamierza udzielić w terminie 12 miesięcy następujących po pierwszej usłudze lub dostawie;
d) analizy cen rynkowych według miejsca realizacji zamówienia lub siedziby zamawiającego (oferty internetowe, zapytania telefoniczne, zapytania mailowe itp.);
e) analizy cen ofertowych złożonych w postępowaniach prowadzonych przez zamawiającego lub innych zamawiających (działających na terenie działalności zamawiającego dokonującego szacunku), a obejmujących analogiczny przedmiot zamówienia.
Wartość szacunkowa (netto) zamówienia wg średniego kursu euro ustalonego Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r., który wynosi 4,0196 zł. stanowi kwotę euro: .......... ………………………………..………………
słownie: ………………………………………………………………………….
Nazwa Wykonawcy realizującego zamówienie podstawowe:
4. kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
5. źródło finansowania zamówienia (pozycja w planie na dany rok lub WPF):
6. dodatkowe informacje:……………………………………………………
............................................
Kierownik zamawiającego
Załącznik nr 3 do Zarządzenia Wójta nr 256/ZP/11 z dnia 30 grudnia 2011 r.
(Pieczęć zamawiającego) |
Michałowice, dn…………. Nr sprawy: ZP.271……………..
Na podstawie art. 67 ust 1 pkt 5 lit. a) b)* ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zmian.) składam wniosek o udzielenie zamówienia dodatkowego.
1. Referat……………/samodzielne stanowisko wnosi o wszczęcie postępowania na: …………………………………………………………………………………………………………
Nr zamówienia podstawowego: …………………………………
przedmiot realizowanego zamówienia: …………………………………
Wartość realizowanego zamówienia brutto :
Czy do zamówienia podstawowego były już udzielane zamówienia dodatkowe tak / nie
Tak- podać nr postępowania i wartość brutto umowy
2. Przedmiot zamówienia dodatkowego :
Uzasadnienie konieczności udzielenie zamówienia dodatkowego: wg protokołu konieczności z dnia ………………………( należy dołączyć oryginał)
3. Wartość szacunkowa netto zamówienia dodatkowego została ustalona na kwotę ……………………………………………………………………………………
Oszacowania wartości zamówienia dokonano w dniu……………. na podstawie:
Wartość szacunkowa (netto) zamówienia wg średniego kursu euro ustalonego Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r., który wynosi 4,0196 zł. stanowi kwotę euro: .......................
słownie: ………………………………………………………………………….
Nazwa Wykonawcy realizującego zamówienie podstawowe:
Termin negocjacji: ………………….godz. ………………………………..
4. kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
5. źródło finansowania zamówienia (pozycja w planie na dany rok lub WPF):
6. dodatkowe informacje:……………………………………………………
Uzasadnienie konieczności udzielenie zamówienia dodatkowego: wg protokołu konieczności z dnia ……………………..
1. protokół konieczności wykonania usług / robót budowlanych zamówień dodatkowych*.
............................................
Kierownik zamawiającego
Załącznik nr 4 do Zarządzenia Wójta nr 256/ZP/11 z dnia 30 grudnia 2011 r.
Udokumentowanie szacowania wartości zamówienia
Wartość zamówienia wynosi ......................... zł .
Wartość szacunkowa (netto) zamówienia wg średniego kursu euro ustalonego Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2011 r., który wynosi 4,0196 zł. stanowi kwotę euro: .......................
słownie: ………………………………………………………………………….
Oszacowania wartości zamówienia dokonano w dniu.................................................. na podstawie:
(przykładowe możliwości):
a) kosztorysu inwestorskiego (dotyczy wykonania robót budowlanych);
b) łącznej wartości zamówień tego samego rodzaju udzielonych w terminie poprzednich 12 miesięcy lub w poprzednim roku budżetowym, z uwzględnieniem zmian ilościowych zamawianych usług lub dostaw oraz prognozowanego na dany rok średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem;
c) łącznej wartości zamówień tego samego rodzaju, których zamawiający zamierza udzielić w terminie 12 miesięcy następujących po pierwszej usłudze lub dostawie;
d) analizy cen rynkowych według miejsca realizacji zamówienia lub siedziby zamawiającego (oferty internetowe, zapytania telefoniczne, zapytania mailowe itp.);
e) analizy cen ofertowych złożonych w postępowaniach prowadzonych przez zamawiającego lub innych zamawiających (działających na terenie działalności zamawiającego dokonującego szacunku), a obejmujących analogiczny przedmiot zamówienia.
Podpis osoby/osób dokonującej ustalenia wartości zamówienia
Podpis osoby zatwierdzającej
(Kierownik Zamawiającego)
Data ostatniej modyfikacji: 02.06.2014
Wyświetleń: 9